Milan Vrbík

Milan Vrbík
Milan vystudoval obor Design nábytku na Mendelově univerzitě v Brně. Během studia absolvoval odborné stáže v USA a ve Finsku. V průběhu doktorského postgraduálního studia se zaměřil na studium design managementu a project managementu. Byl certifikován dle švýcarských standardů IPMA a byl aktivním členem ve výboru regionální kanceláře České manažerské asociace. V oblasti design managementu se nadále vzdělává a své zkušenosti předává na seminářích, publikováním článků nebo příspěvků v odborných konferencích. Je členem redakční rady časopisu Interiéry, spoluzakládajícím členem Institutu interiérových designérů ČR a v současné době vede dvousemestrální atelier pro studenty interiérového designu na Mendelově univerzitě v Brně. Kromě interiérového designu, který ho neskutěčně baví a naplňuje pracovně, se ve svém volném čase věnuje dobročinným aktivitám jako člen správní rady nadačního fondu podporujícího nemocné děti.
 


2007 - s Viktorem Sinajským a kolegy zakládá designerské studio Viewart s.r.o.
2009 - 2015 společně s obchodní partnerkou vede společnost Finezza design s.r.o., která se specializuje na prodej italského nábytkového designu.
2010 - 2012 Pod odbornou garancí Karla Kobosila vzniká paralelní neziskový projekt DEZZIGN point, pod kterým pořádá designérské soutěže pro studenty a výstavy různých autorů.
2011 - společně s Viktorem Sinajským zakládá nové designérské a projekční studio design ATAK.
2012
 -2015 je jednatelem ve Finezza reality s.r.o. a s obchodními partnery spouští realitní služby pod obchodní značkou Realitní společnost České spořitelny
2013 - 2018 s potomkem slavného výrobce houslí Lucou DM Stradivarim rozvíjí působení značky STRADIVARI design na Českém trhu.
2014 - se stává spolupracující konzultant ve společnosti Green plus, se zaměřením na design-management pro střední a malé firmy.
2016 - paralelně se studiem design ATAK funguje i jako samostatný konzultant a pod realizační firmou czechdesign management s.r.o. realizuje náročné individální interiéry.

2016 - Ve volném čase se se svou ženou věnují charitativním projektům při Nadačním fondu Hvězdy pro život. Ve vedení se věnuje managementu, fundraisingu a v rámci dlouholeté spolupráce s PLES JAKO BRNO spolupořádá na této události dobročinné aukce.
2018 - se dobrovolnické aktivity Milana propojují také se spolkem Kultura & Management, z.s., který je spolupořadatel brněnského architektonického festivalu OPEN HOUSE BRNO.


Během těchto let zrealizoval společně s jeho týmem desítky projektů a designových interiérů. V současné době se ve firmě věnuje převážně design managementu, činnostem souvisejícím s rozvojem nových obchodních příležitostí studia a realizacím interiérových projektů.

Ještě jako designér se se svými návrhy několikrát úspěšně umístil v soutěžích. V prvních letech působil na Mendelově Univerzitě, kde jako lektor vyučoval projektový management a společně s Borisem Hálou vedl ateliéry interiérového designu. V roce 2020 se na Mendelovu univerzitu vrací a jako externí učitel vede dvousemestrální výukový seminář pro studenty interiérového designu.

osobní profil - linkedIn

  • I do speak english  |  Я говорю немного по-русски


...Milan má prostě za úkol, aby vše šlapalo jak má.

Projekty designéra

MORAVIA CANS - Recepce
Místnost recepce na první pohled působí moderně. Jako obklad recepčního pultu je použit slisovaný hliník, který je barevně roztřízen a vytváří tak grafiku korespondující s logem firmy. Bílé prvky jsou kombinovány se zelenou barvou a jako zajímavý prvek na recepčním pultu je jeho část z tmavého dřevodekoru. Ta je podsvícena a dává tak vyniknout použitým materiálům. Nachází se v místnosti i sezení pro návštěvy, kde stolek je vyroben z nepoužitých plechovek. 
WEINGUT TAUBENSCHUSS - Soukromé vinařství Poysdorf
Designovali jsme mimo jiné i prostory rodinného vinařství v Rakousku. Na první pohled je jasné, že dominantou této místnosti s krásným klenbovým stropem, je ohromující centrální stůl s deskou z dubových prken a industriální ocelovou podnoží. V podnoži jsou ještě pro výraznější efekt vloženy dubové trámy, které slouží i jako podpěra nohou. Podlaha je tvořena uměle střenými a opalovanými dubovými deskami. 
ČESKÁ BŘIDLICE - Zasedačka pro VIP
Luxusní salónek pro VIP zákazníky. Nechybí křišťálový lustr, patchworkový koberec, moderní audio, video technika a samozřejmě velký vestavný bar. Dominantím prvkem je dubová podlaha, která plynulým ohybem prochází až na strop. 
AXA Pojišťovna - Kreativní prostory pro firmu
Prales na pracovišti. Precizní digitální fototapeta v kombinaci s katrovaných mořeným dřevem vytváří z této kancelářské kuchyňky skutečnou relaxační oázu. Další z kreativních prostorů je kantýna ve stylu sci-fi. Opět chytré použití digitální tapety v kombinaci s transparentními židlemi Gyza a potiskem stolových desek imitující ovládací panely tvoří opravdu dynamickou atmosféru. Herna ve stylu street stylu je zařízena strozeji, to však dotváří specifickou atmosféru. Nejvýraznějším prvkem je městský satelitní snímek na stropě. V korporátním, přesto ale svěžím a moderním stylu zařízená zasedací místnost zapadá do celkového dynamického konceptu interiéru firmy AXA.
Hotelový pokoj s koupelnou
Netradičně řešený interiér hotelového apartmá má hned několik zajímavostí. Koupelnu a pokoj odděluje jen skleněná tabule, což zvětšuje prostor a prosvětluje koupelnu. Pod oknem je řešeno odpočinkové sezení, které přitom šetří místo. Jsou voleny příjemné přírodní materiály v kombinaci s doplňkovou barvou a světlou tapetou.