Boris Hála

Boris Hála

- vystudoval Fakultu Architektury na VUT v Brně.
- Po studiu pracoval jako vývojový pracovník Výzkumného Ústavu Nábytkářského v Brně na prestižních interiérech a designu sedacího nábytku.
- Od roku 1987 na volné noze, tvůrčí skupina ID Centrum společně s Jurajem Kadlecem a Karlem Kobosilem. Práce pro Art Centrum a zahraniční klienty.
- V roce 1995 zakládá Menhir Projekt, návrat k projektům domů a multifunkčních staveb. - Od roku 2006 se věnuje pedagogické činnosti v oboru „interiér“ na Ústavu nábytku designu a bydlení, LDF, Mendelova universita v Brně, kde spolupracuje s Milanem Vrbíkem.
- Od roku 2010 se stává členem designérského týmu design ATAK.
- Jako autorizovaný architekt vytvořil řadu interiérů, designu nábytku a architektonických objektů pro domácí i prestižní zahraniční klientelu a v této tvorbě pokračuje i v současnosti.
- Průběžně řada ocenění, výstavy v Brně a Mnichově.
- Autor knihy Interiér – tvorba obytného prostoru (Grada Publishing), autor několika vysokoškolských skript a spoluautor knihy o Karlovi Kobosilovi - KOBOBOOK (Vutium)
- Jmenovaný soudní znalec v oblasti designu nábytku.

„Finanční hodnotu díla určuje investor, hodnotu funkční a výtvarnou architekt a všichni, kteří se na výsledku podílejí, třeba i položením jedné cihly. Každé řešení musí mít nadhled samo nad sebou. Pokud výsledek není dokonale funkční a příjemný pro všechny, kteří se na vzniku díla podíleli, není to dobrý výsledek.“

Boris Hála
Jako autor interiérů a designér nábytku se snaží vnést do každého díla nadhled a poetiku v řešení prostoru i hmoty.

Projekty designéra