doc.Ing.arch. Boris Hála, PhD.

Boris Hála

- vystudoval Fakultu Architektury na VUT v Brně.
- Po studiu pracoval jako vývojový pracovník Výzkumného Ústavu Nábytkářského v Brně na prestižních interiérech a designu sedacího nábytku.
- Od roku 1987 na volné noze, tvůrčí skupina ID Centrum společně s Jurajem Kadlecem a Karlem Kobosilem. Práce pro Art Centrum a zahraniční klienty.
- V roce 1995 zakládá Menhir Projekt, návrat k projektům domů a multifunkčních staveb.
- Od roku 2006 se věnuje pedagogické činnosti v oboru „design interiéru“ na Ústavu nábytku designu a bydlení, kde začíná spolupráce s Milanem Vrbíkem.
- Od roku 2010 se stává členem designérského týmu design ATAK.
- Jako autorizovaný architekt vytvořil řadu interiérů, designů nábytku a architektonických objektů pro domácí i prestižní zahraniční klientelu a v této tvorbě pokračuje i v současnosti.
- Průběžně řada ocenění, výstavy v Brně a Mnichově.
- Autor několika odborných publikací a knih. Například Interiér – tvorba obytného prostoru (Grada Publishing), autor několika vysokoškolských učebních skript a spoluautor knihy o Karlovi Kobosilovi - KOBOBOOK (Vutium)
- Jmenovaný soudní znalec v oblasti designu nábytku.
- Jako docent a doktor filozofie stále přednáší na Mendelově Univerzitě v Brně.

„Finanční hodnotu díla určuje investor, hodnotu funkční a výtvarnou architekt a všichni, kteří se na výsledku podílejí, třeba i položením jedné cihly. Každé řešení musí mít nadhled samo nad sebou. Pokud výsledek není dokonale funkční a příjemný pro všechny, kteří se na vzniku díla podíleli, není to dobrý výsledek.“

Boris Hála
Jako autor interiérů a designér nábytku se snaží vnést do každého díla nadhled a poetiku v řešení prostoru i hmoty.

Projekty designéra

Luxusní ložnice v dýze Makasaru
Luxusní postel značky Hästens je doplněna o čalouněné čelo zvýrazněné masivním rámem. Masivní rám je příčně zavěšený i přes velkoformátové zrcadlo za toaletním stolkem. Lůžko je od dveří opticky odděleno šatnou, kterou představují dvě nábytkové paralelní sestavy.
Interiér Bytu 3+kk v Praze
Kompletní řešení návrhu 3-pokojového bytu rodiny se dvěma dětmi. V obývacím pokoji je zajimavé použití více menších konferenčních stolků a dubového obkladu, který se opakuje i na stropě.
Interiér bytu Skandinavia, Praha
Skandinávským bytem prostupuje světlý odstín přírodního dubu spolu s kávovo-béžovou barvou a pastelově modrými doplňky. Vzhledem k dispozici společného obývacího pokoje a kuchyně, je televizní stěna propojena kuchyňskou linkou.
Apartmán v pastelové modré
V tomto interiéru jsou použity, dle přání klienta, krémové a tyrkysové pastelové barvy, které jsou doplněny velkoplošnou tapetou od španělské firmy Tres Tintas. V kombinaci s béžovými doplňky, světlým dřevodekorem a bílou barvou působí prostor jednoduše a čistě. 
Kuchyně z masivu v kombinaci s červenou
Společná kuchyň s obývacím pokojem a jídelnou. Na pracovní desku a některá dvířka je použité masivní dřevo v kombinaci s bílou a betonovou stěrkou na stěnách. Interiér zpestřují dekorace a nábytek v červené barvě. Prostor dostatečně osvětlují velká francouzská okna po celé šířce zdi a umožňují tak výhled do zahrady ze všech částí místnosti.