Jan Kopřiva

Jan Kopřiva
  Pochází z rodiny zahradníků a floristů, vyrůstal v rodinné firmě Zahradnictví u Kopřivů v Šebrově. Vystudoval Zahradnickou fakultu Mendelovy University v Lednici a studoval na universitě CAH v Drontenu v Nizozemí. V průběhu studia absolvoval zahraniční stáž u holandských pěstitelů a exportérů a v anglickém zahradnickém centru Coolings nedaleko Londýna. V současné době se věnuje službám pro firemní zákazníky v oblasti poradenství a realizaci interiérové zeleně na míru a sezónní květinovou výzdobou. Pro širokou veřejnost pořádá květinové workshopy. 
 

2004 – juniorský vítěz floristické soutěže Brněnská růže

2001 – 2014 pracuje v rodinném zahradnictví, kde se věnuje řezaným květinám a organizuje klientské akce jako dýňové slavnosti a vánoční výstavy.

2005 – začíná spolupracovat s holandským floristou Peterem Mandersem

2015 – zakládá JAN KOPRIVA flowersplantsevents se specializací na interiérovou zeleň a pořádá květinové workshopy pro širokou veřejnost.
 
Motto: Dělat radost květinami! 

Projekty designéra

Rekonstrukce přízemí rodinného domu
Logické rozvržení prostoru v přízemí: ve středu jídelna, menší kout s oknem do ulice zaplnila kuchyňská linka a část se vstupem do zahrady jednoznačně náleží obývacímu pokoji. Přírodní javor je kombinován s matnou bílou folií a s běleným dubem na vinylové podlaze. Bílá výmalba je osvěžena jemným odstínem betonové stěrky. Všechny skříňky jsou bez úchytek, většinou se systémem otvírání tip-on. Interiér zaujme čistotou provedení a svou vzdušností.
Bungalov v šedo-žlutém matu i lesku
Motiv šedé, žluté a přírodního dubu se vine celým prostorem přízemní dřevostavby. Dub na podlaze i nábytku, šedé lakované skříňky v super matu, skleněný Lacobel v šedém a žlutém odstínu je použitý na pozadí knihoven, otevřené vinotéky a jako zástěna kuchyňské linky. 
Novostavba 3+kk v tmavých a světlých tónech
Vybraný typ a provedení interiérových dveří byl výchozím prvkem pro tento návrh.  Dekor tmavého ořechu se opakuje v celém bytě (vyjma dětského pokoje). Jeho protikladem je vinylová podlaha v přírodním dubu a velké plochy nábytku a výmalby, které se drží ve světlých tónech.
Obývací pokoj se schodištěm
Součástí prostorného obývacího pokoje je zaoblené schodiště, které bylo nově obloženo a osazeno zábradlím s chromovým povrchem. Čelo pokoje tvoří nábytková stěna. Viditelný dřevodekor je dýha medového dubu, zkombinovaná s foliovými dvířky v bílém a béžovém lesku a skleněným lakovaným obkladem za televizorem.
Interiér Bytu 2+kk s výhledem na město
Nájemní byt s výhledem na město je nedaleko centra, u Lužáneckého parku. Brňáci jistě znají. Dispozice bytu je do tvaru písmene L, čímž je výhled do okolí z obývacího pokoje, kuchyňského koutu i ložnice.