Jan Kratochvíl

Vystudoval design nábytku a interiérů mimo jiné pod vedením některých členů Atak designu - Borise Hály a Milana Vrbíka. Již během školy se snažil podílet se na reálných projektech, což se mu povedlo hlavně na roční studijní stáži ve Finsku. Vyvrcholením této snahy a celého studia byla diplomová práce – návrh stolu pro konkrétního výrobce. Získal 2x cenu p. prof. Halabaly a úspěšně se účastnil i několika dalších designérských soutěží. Zabývá se hlavně návrhy interiérů, nábytku a svítidel, okrajově i grafikou a produktovým designem. Ve své tvorbě se snaží klást důraz na obsah i formu. Zastává myšlenku, že design by měl nutit lidi přemýšlet – o předmětu, kontextu i o sobě samém.

2008 – Cena prof. Halabaly – nenábytkový předmět (svítidlo PET)
2010 – Roční stáž na Kymenlaakson University, Kouvola, FIN
2011 - Cena prof. Halabaly – interiérový design (Sauna Origin(al))
2012 – Absolvent Vývoj a Tvorba nábytku na Mendelově universitě v Brně

Jan Kratochvíl
Intreiérový designer

Projekty designéra

Pánská ložnice
Typicky pánská ložnice v tmavých zemitých barvách a šedé stěrce. Postel a noční stolky jsou  v provedení dubové dýhy a dojem levitace je dosažen ukotvením nábytku do stěny a použitím podnože ze skla. Šatní skříň je skryta za textilními dvířky od Lago.
Vilka v přírodních materiálech
Po delší době tu máme opět na scéně dřevodekor ořechu a zelenou barvu jako doplňkovou na textilu, čalounění atd. Vilou prochází dýha ořechu jak na nábytku i obkladech. Ústřední bod obývacího prostoru je obří akvárium a knihovna. 
Luxusní kuchyně v mořeném exotu
Luxusní dřevo pro luxusní kuchyni. Konkrétně jde o exotickou dřevinu Ipe (Ironwood). Přezdívka Ironwood pochází z jeho extrémní tvrdosti a pevnosti. Prostorově velkorysí kuchyňský ostrůvek s povrchem z umělého kamene Technistone, je současně varnou a pracovní plochou a barovým pultem s posezením. Pomocné kuchyňské spotřebiče jsou schované za posuvnými dvířky vestavěné části kuchyně. V této kuchyni jistě nic nechybí, ani čerstvé bylinky.
Školní prodejna
V centru Brna vznikla námi navržená nová prodejna učňovských výrobků. Použili jsme cihlové obklady klinker, dubové hranoly a desky na antracitovém podkladu – nábytku či stěnách. Výšku historického prostoru, kde se bude prodejna nacházet, jsme využili k zavěšení světel POP.
Apartmá v domě u jezera
Luxusní návrh obývacího pokoje v domě u jezera s krbem a dokonce i kulečníkem a stolním fotbálkem. Dubové obklady s elegantní dělící linkou, židle Merano od Tonu, křeslo Ovo od Vespery,...