Milan Vrbík

Milan Vrbík
Milan vystudoval obor Design nábytku na Mendelově univerzitě v Brně. Během studia absolvoval odborné stáže v USA a ve Finsku. V průběhu doktorského postgraduálního studia se zaměřil na studium design managementu a project managementu. Byl certifikován dle švýcarských standardů IPMA a byl aktivním členem ve výboru regionální kanceláře České manažerské asociace. Kromě interiérového designu, který ho neskutěčně baví a naplňuje pracovně, se ve svém volném čase věnuje dobročinným aktivitám a je předsedou správní rady nadačního fondu podporujícího nemocné děti.
 


2007 - s Viktorem Sinajským a kolegy zakládá designerské studio Viewart s.r.o.
2009 - 2015 společně s obchodní partnerkou vede společnost Finezza design s.r.o., která se specializuje na prodej italského nábytkového designu.
2010 - 2012 Pod odbornou garancí Karla Kobosila vzniká paralelní neziskový projekt DEZZIGN point, pod kterým pořádá designérské soutěže pro studenty a výstavy různých autorů.
2011 - společně s Viktorem Sinajským zakládá nové designérské a projekční studio design ATAK.
2012
 -2015 je jednatelem ve Finezza reality s.r.o. a s obchodními partnery spouští realitní služby pod obchodní značkou Realitní společnost České spořitelny
2013 - 2018 s potomkem slavného výrobce houslí Lucou DM Stradivarim rozvíjí působení značky STRADIVARI design na Českém trhu.
2014 - se stává spolupracující konzultant ve společnosti Green plus, se zaměřením na design-management pro střední a malé firmy.
2016 - paralelně se studiem design ATAK funguje i jako samostatný konzultant a pod realizační firmou czechdesign management s.r.o. realizuje náročné individální interiéry.

2016 - Ve volném čase se se svou ženou věnují charitativním projektům při Nadačním fondu Hvězdy pro život. Ve vedení se věnuje managementu, fundraisingu a v rámci dlouholeté spolupráce s PLES JAKO BRNO spolupořádá na této události dobročinné aukce.
2018 - se dobrovolnické aktivity Milana propojují také se spolkem Kultura & Management, z.s., který je spolupořadatel brněnského architektonického festivalu OPEN HOUSE BRNO.


Během těchto let zrealizoval společně s jeho týmem desítky projektů a designových interiérů. V současné době se ve firmě věnuje převážně design managementu, činnostem souvisejícím s rozvojem nových obchodních příležitostí studia a realizacím interiérových projektů.

Ještě jako designér se se svými návrhy několikrát úspěšně umístil v soutěžích. V prvních letech působil na Mendelově Univerzitě, kde jako lektor vyučoval projektový management a společně s Borisem Hálou vedl ateliéry interiérového designu. Společně s Borisem Hálou a dalšími je spoluautorem knihy o designérovi, zakladateli českého Design centra, příteli a kolegovi Karlovi Kobosilovi - KOBOBOOK (Vutium). 

osobní profil - linkedIn

  • I do speak english  |  Я говорю немного по-русски


...Milan má prostě za úkol, aby vše šlapalo jak má.

Projekty designéra

Lékárna Repas
Renovace interiéru lékárny Alphega v Praze vycházející z firemního design manuálu.
Hotelový pokoj s koupelnou
Netradičně řešený interiér hotelového apartmá má hned několik zajímavostí. Koupelnu a pokoj odděluje jen skleněná tabule, což zvětšuje prostor a prosvětluje koupelnu. Pod oknem je řešeno odpočinkové sezení, které přitom šetří místo. Jsou voleny příjemné přírodní materiály v kombinaci s doplňkovou barvou a světlou tapetou.
AE&E - Vstup a recepce
Vstupní hala a recepce vytváří první dojem. Vybrané materiály a barevné ladění by mělo odrážet firemní identitu a být dostatečně reprezentativní.
Hotelový pokoj Hájek 5*
Vašim hostům umíme nabídnout luxus, pohodlí a vytříbený design. Nechte si zhotovit návrh interiéru hotelu.  
Domácí dřevěná klasická pracovna
Útulné pracovní prostřední v domácích prostorách. Bílé prvky nábytku jsou kombinovány s hnědým dřevem. Prostor je zpestřen zelenými závěsy a pruhovanou tapetou, která místnost zútulňuje a dělá ji pohodlnější. V pracovně je místo i na relax.