Juraj Vanca

Juraj Vanca

Už počas štúdia strednej odbornej školy, so zameraním na umelecko remeselné práce a scénografiu, získal vďaka štúdiu dejín umenia, kresbe, klasickému modelovaniu a remeselno-reštaurátorskym prácam blízky vzťah k nábytku a jeho navrhovaniu. Následne absolvoval štúdium na Mendelovej univerzite v Brne obor Vývoj a tvorba nábytku. Počas študijného pobytu, vo Fínsku na Seinajoky polytechnic, sa venoval priemyslovému dizajnu. V roku 2006 získal ocenenie „Cena rektora TU vo Zvolene“ v umelecko-dizajnérskej sekcii. V rokoch 2006 a 2007 vystavoval na medzinárodnom veľtrhu Mobitex.

Od ukončenia štúdia až po súčasnosť, sa venuje najmä návrhom a projektovaniu nábytku a interiérov. Podieľal sa na tvorbe a príprave mnohých projektov, súkromných i verejných interiérov a poradenstve v obore. V spolupráci s architektmi sa zapojil i do exteriérových projektov. Jeho špecializáciou je tvorba 3D modelov a fotorealistických vizualizácií produktov, interiérov a exteriérov. Grafika je jeho prácou a zároveň koníčkom spolu s fotografovaním, samovzdelávaním a sledovaním trendov v obore vedy a techniky – hlavne hardware a sotware.

Zastáva myšlienku, že dokonalosť celku spočíva v detaile. A detail má byť podriadený funkcii predmetu tak, aby slúžil človeku, nie naopak!

Juraj Vanca
...je nejlepší vizualizátor a 3D modelář široko daleko.

Projekty designéra

Návrh interiéru v bytovém domě V Tower
Do nejvyššího bytového domu v ČR (AZ Tower v Brně je nejvyšší výšková budova v ČR) s úžasným panoramatickým výhledem na celou Prahu jsme navrhovali luxusní interiér bytu. Světlé podlahy jsou z velkoformátového travertinu, nábytek převážně z ořechové dýhy a v bílém laku ve vysokém lesku, židle Merano z TONu, nástěnné obklady "oživuje" mumifikovaný mech a prostor podtrhují designové svítidla Agnes od Lindsey Adelman. Skvost kam se podíváte.  
Interiér bytu na ploše 120 m2
V centru Brna jsme navrhli kompletní zařízení luxusního bytu. Jeho součástí je domácí pracovna, která může případně zastoupit funkci hostovského pokoje, a šatna sloužící převážně paní domu. Materiálům vévodí tmavě mořená dubová dýha, efektně doplněné bíle lakovanými nábytkovými prvky, v kuchyni s akcemtem krémové v podobě skleněného obkladu Lacobel. 
3D Vizualizace - Design fasády RD České Budějovice
Návrh dřevěného obložení fasády rodinného domu ve světlém a tmavém odstínu provedení.
Home office s krbem
Mít krb v kanceláři či pracovně se jen tak nevidí. V této domácí pracovně v suterénu rodinného domu si klient tuto perličku může dovolit a zůstal i dostatek místa na sedací soupravu, kde si lze odpočinout nebo pozvat zákazníky na neformální schůzky. Jelikož se jedná o starší RD, tak zůstala původní kamenná dlažba a obložení krbu. Zbytek nábytku se už nese v moderním pojetí s neutrální bílo -šedou barevnou kombinací.
Design interiéru domu s retro prvky
Moderní stylovka s retro prvky, to je náš návrh rodinného domu s otevřeným společným prostorem kuchyně a obývacího pokoje. Rodinnou pohodu si budou moci majitelé vychutnat u krbu nebo při posezení či četbě ve výklenku u okna, kde se tak využil  a propojil prostor mezi knihovnami. Materiálově je návrh v kombinaci matný antracit, přírodní dub, béžová štuková stěrka, vzorované obklady Recer Twenties