Jan Kratochvíl

Jan Kratochvíl

Vystudoval design nábytku a interiérů mimo jiné pod vedením některých členů Atak designu - Borise Hály a Milana Vrbíka. Již během školy se snažil podílet se na reálných projektech, což se mu povedlo hlavně na roční studijní stáži ve Finsku. Vyvrcholením této snahy a celého studia byla diplomová práce – návrh stolu pro konkrétního výrobce. Získal 2x cenu p. prof. Halabaly a úspěšně se účastnil i několika dalších designérských soutěží. Zabývá se hlavně návrhy interiérů, nábytku a svítidel, okrajově i grafikou a produktovým designem. Ve své tvorbě se snaží klást důraz na obsah i formu. Zastává myšlenku, že design by měl nutit lidi přemýšlet – o předmětu, kontextu i o sobě samém.

2008 – Cena prof. Halabaly – nenábytkový předmět (svítidlo PET)
2010 – Roční stáž na Kymenlaakson University, Kouvola, FIN
2011 - Cena prof. Halabaly – interiérový design (Sauna Origin(al))
2012 – Absolvent Vývoj a Tvorba nábytku na Mendelově universitě v Brně

Jan Kratochvíl
Intreiérový designer

Projekty designéra

TDK EPCOS - Kanceláře plus školící prostor
Dřevodekor přírodního dubu zatepluje jinak jednoduše zařízené kancelářské prostory. Neutrální bílo šedý nábytek z typových prvků od firmy Lino Design je nejen praktický, ale i estetický. Je doplněn nábytkem na míru ve stejném provedení. 
Heidelberg Cement Group - IT Operations Brno - Firemní terasa
Moderní firma pečuje o své zaměstnance, zná jejich potřeby a ví, co se vyplatí pro zvyšování produktivity práce. IT divize společnosti Heidelberg Cement Group - Global IT Operations vsadila na vybudování venkovního oddechového, ale i pracovního prostor v atriu své kancelářské budovy.
HENRI CAFÉ - Kavárna Henri II
U pražírny kávy byla otevřena kavárna s prodejnou, zařízená ve stejném stylu jako pobočka v Praze. 
HEIDELBERG Cement Group - Kanban multimediální místnost
Kanban room je vybavena mobilními sklápěcími stoly, jejich rozmístění lze lehce upravovat dle aktuální potřeby. Stěny jsou opatřeny magnetickým smart walls nátěrem, v jedné části s kanban schématy, lze na ně opakovaně psát i uchytit magnetky. Místnost je napojena na videokonference a plně multimediální.
Školní prodejna
V centru Brna vznikla námi navržená nová prodejna učňovských výrobků. Použili jsme cihlové obklady klinker, dubové hranoly a desky na antracitovém podkladu – nábytku či stěnách. Výšku historického prostoru, kde se bude prodejna nacházet, jsme využili k zavěšení světel POP.