Jan Koutník

Jan Koutník

Absolvent průmyslového designu na Fakultě strojního inženýrství VUT v Brně se zálibou v minimalismu a moderním funkcionalismu.

Jeho cílem je tvořit jednoduchý a čistý design, jehož smysl a důraz jsou ukryty v detailech a lehkých nuancích byť jen jediné organické křivky či barevné linie. Z toho vychází i fakt, že neuznává přeplácanost, kýč a zbytečné kudrlinky v jakékoliv formě, které po technické a uživatelské stránce nemají žádný smysl, funkci nebo logiku.

Při své práci nezapomíná na technickou stránku věci a pro každý svůj projekt se snaží využít možnosti nových či experimentálních technologií, materiálů nebo postupů v takové míře, aby byl výsledek nejen (podle individuálního hlediska) pohledný, ale i po technické stránce přínosný a praktický.

Mimo jeho hlavní specializaci na průmyslový a produktový design, která mu propůjčuje jistou tvůrčí variabilitu, se zabývá i tvorbou skic, work-artů a speed paintingu, které on sám bere nejen jako svůj koníček, ale i jako svůj pravidelný trénink.

Jan Koutník
Produktový designér

Projekty designéra

Set stolu a komody Jan Koutník
Set stolu a komody
Stolek souhvězdí
Stolek souhvězdí
Postel Leaf
Postel Leaf
Postel Kju
Postel Kju
Světlo stolní - boxx
Jedinečná kombinace tvarů designového doplňku a užitného předmětu vytvořená designérem Viktorem Sinajským v spolupráci s produktovým designérem Janem Koutníkem. Moderní a svěží design stolní lampy.