Martin Foret

Je abslovnetem FaVU VUT, kde studoval Produktový design. V současné době se věnuje několika projektům, od návrhu interiéru hotelu, až po velké obráběcí centra v rámci spolupráce s designém Martinem Tvarůžkem. S oblibnou si občas odskočí od průmyslového designu i do toho grafického. V designu preferuje čisté, ale sofistikované věci s přiměřenou dávkou vtipu.

V roce 2013 získal od nás ocenění za svou studentskou práci - Klíště. Absolvoval stáž v design ATAKu a od té doby s naším studiem nadále spolupracuje.

Martin Foret
produktový designér

Projekty designéra

Zahradní nábytek
Zadáním bylo vytvořit návrh zahradního nábytku z kovu v kombinaci s textilem. Tento návrh respektuje dané materiály a přitom zaručuje uživatelský komfort díky tomu, že se člověk při sezení nedotýká kovových dílů. Autor Martin Foret.
Umyvadla a pisoáry
I sanitární keramika může mít dynamickou eleganci a styl. Autor Martin Foret
JIKA - umyvadlo
Návrh vznikl pro Jika Laufen CZ na téma Expo 2015. Koncept „studánky” má symbolizovat intimní atmosféru hygieny a zároveň reprezentovat Českou republiku a její přírodu.  Z konceptu Studánka vychází umyvadlo s proměnlivým rádiusem, který je orientován směrem ke člověku. V místě častého kontaktu ruky s keramikou je její tvar plynulý bez jakýkoliv hran, nebo přechodů. Odtok je schován pod kermaickým prvkem. Design Martin Foret
Elektrická dobíjecí stanice II
Je postavena na reálné technologii s ohledem na vyrobitelnost. Tvarosloví reflektuje současný design evropských automobilek. Design Martin Foret.
Elektrická dobíjecí stanice
Autor: Martin Foret. Je postavena na reálné technologii s ohledem na vyrobitelnost. Tvarosloví reflektuje současný design evropských automobilek.