Lenka Vodičková

Vystudovala zahradní a krajinářskou architekturu na MENDELU v Brně. Pracovala ve Veřejné zeleni města Brna; mimo jiné jako správce Denisových sadů - Grand Prix Obce architektů 2004. Na dva roky si pak „odskočila z oboru“ a byla tiskovou mluvčí Moravské galerie v Brně. „K zeleni“ se vrátila v Nadaci Partnerství, kde uspořádala například ojedinělý celorepublikový happening v sázení stromů nebo devítidenní stromový festival s Jaroslavem Duškem.

Úspěšně se účastní architektonických soutěží. V týmu obsadila 2. místo v soutěžích na řešení prostoru před obchodním domem Centrum v Brně a Masarykova náměstí v Ostravě. Odměněna byla též za návrh kašny na Náměstí svobody v Brně.

Publikuje; například zde: http://www.archiweb.cz/

Projektování v oboru se věnuje od přelomu 20. a 21. století. Spolupracovala s architekty Fránkem, Hrůšou, Mikuláškem, s ateliéry Kuba-Pilař či D.R.N.H. S posledně jmenovanými také na stavbě bazénu v Litomyšli - Grand Prix Obce architektů 2011.

Intenzivně se věnuje návrhům soukromých zahrad. Zahrady jsou podle ní především o citu, energii, harmonii, kráse, klidu a odpočinku. Navrhne Vám zahradu přesně podle Vašich představ, ať už je máte nebo ne. A pomůže i s realizací, budete-li chtít.

Projekty designéra