Jakub Kramárik

       Absolvent oboru Nábytkové inženýrství na Mendelově univerzitě v Brně. Zabývá se fine - art fotografováním, má za sebou několik výstav a od roku 2013 pracuje také jako profesionální svatební fotograf. Už na střední škole se zajímal o 3D vizualizace. Na vysoké škole pak vytvořil bakalářskou práci zabývající se optimalizací 3D grafických programů a diplomovou práci, ve které se specializoval na tvorbu materiálů ve vizualizacích. Během studia na vysoké škole také spolupracoval s několika firmami v Brně, pro které vytvářel 3D vizualizace produktů a interiérů.
 

         Ve volném čase spolu se svou přítelkyní vytváří dřevěné designové výrobky a doplňky do interiéru. Ve své práci se snaží vytvářet co možná nejvíce fotorealistické vizualizace. 

Projekty designéra

Obývací pokoj pro mladou rodinu
Pro mladou rodinu milující přírodu, jsme chtěli vytvořit společný přístav plný pohody. Tomu odpovídají klidné, převážně zemité a světlé barvy. Nic křiklavého. 
Patrová postel v dívčím pokojíku
Dětský pokoj v panelákovém bytě spolu sdílejí dvě sestřičky. Pro ně byla navržena atypická patrová postel, kde je spodní lůžko o něco širší než horní. Na horní palandu se pohodlně vystoupá bočním schodištěm, které ukrývá pod stupnicemi úložný prostor. Místo se našlo i pro samostatné pracovní stoly. Radiátor pod oknem kryje lavice k sezení s dalšími úložnými boxy, kterých není nikdy dost.
Repas školní jídelny
Pro střední školu Brno Charbulova jsme navrhovali facelift stávající jídelny a provozovny Nová Svratka na Veslařské ulici. Zachovali jsme stávající podlahy a obložení stěn. Vyměnilo se staré stropní osvětlení za modernější bodové a závěsné koule. Sedací a stolový nábytek jsme vybírali z typových produktů, části obkladů a stěn se přetřeli černou barvou, přidali jsme do oken barevné stahovací rolety a zeleň, která tak prostor i částečně předěluje a oživuje.